Leki na depresje bez recepty – jakie antydepresanty wybrać w 2020?
Depresja jest coraz częściej występującym problemem, dotykającym coraz młodszych osób. Pierwszym ratunkiem przy spadku nastroju i sił, dezorganizującym normalne życie, są antydepresanty. Bez recepty dostępnych jest wiele środków. Oto nasz ranking 5 popularnych środków na depresję bez recepty.
Spis treści – kliknięcie przeniesie do konkretnego akapitu
- Leki na depresję bez recepty
- Leki antydepresyjne w zależności od ilości pozytywnych opinii
- Kiedy leki przeciwdepresyjne będą potrzebne?
Leki na depresję bez recepty – wybór w 2020
Tabletki na depresję bez recepty w składzie zawierają przede wszystkim substancje uspokajające, odprężające, poprawiające koncentrację i ogólnie korzystnie wpływające na funkcjonowanie układu nerwowego. Przy pierwszych objawach depresji warto sięgnąć po dobre jakościowo leki bez recepty na depresję, które pomogą (w zależności od stopnia zaawansowania problemu) załagodzić lub całkowicie zażegnać problem.
Leki antydepresyjne w zależności od ilości pozytywnych opinii
Czym charakteryzują się poszczególne tabletki na depresję bez recepty?
Opinie pacjentów stosujących leki przeciwdepresyjne bez recepty są zgodne co do tego, że to właśnie Neuromood jest tym suplementem, który wpływał na nich najkorzystniej i po który w razie potrzeby bez zastanowienia sięgną ponownie. To również właśnie ten preparat zwycięża w naszym rankingu – zarówno pod względem składu, działania, jak i dostępności dostępności oraz ceny. Skuteczne tabletki na depresję bez recepty powinny zawierać nie tylko składniki wyciszające, ale także kondycjonujące składniki aktywne. W wielu przypadkach również niedobory witamin i składników mineralnych prowadzą do zachwiania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, a tym samym do pogorszenia nastroju i stanów depresyjnych.
Kiedy leki przeciwdepresyjne będą potrzebne?
Depresja to poważna choroba, której nie można lekceważyć. Niestety, nadal zbyt wiele osób wstydzi się mówić o swoich problemach. Wielu obawia się ostracyzmu społecznego, w postaci łatki „wariata” – w końcu depresja to problem związany z psychiką… Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że depresja jest chorobą jak każda inna i – podobnie jak one – nieleczona będzie coraz większym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Odpychanie od siebie myśl, że spadek nastroju i niechęć do życia to nie chwilowe pogorszenie kondycji, a poważny problem, sprawi, że lekceważony problem będzie się pogłębiał.
Podstawą jest odróżnienie efektów długotrwałego stresu od depresji. Jeśli od długiego czasu towarzyszy Ci (i nie ma tendencji do poprawy):
- uczucie zmęczenia i przygnębienia
- brak odczuwania radości z rzeczy i sytuacji, które zawsze cię cieszyły
- poczucie beznadziei, porzucenie starań o lepsze jutro, bo „i tak się nie uda”
- nieustanne napięcie i irytacja, drażliwość
- reakcja nieadekwatna do sytuacji (np. krzyk w błahej sprawie)
- brak apetytu
- brak poczucia potrzeby dbania o siebie – zachowania higieny, jedzenia
- poczucie, że egzystujesz, a nie żyjesz
- skłonność do autoagresji
- rozpamiętywanie przeszłości
- spadek libido (zarówno u kobiet jak i u mężczyzn)
- bezsenność (lub coraz częstsze są przypadki, gdy budzisz się w środku nocy i nie możesz już ponownie zasnąć),
A przy tym wszystkim nie czujesz potrzeby zmian – prawdopodobnie cierpisz z powodu depresji.
Podsumowanie – stres i problemy z nim związane to plaga dzisiejszych czasów
Jednak powoduje to również konieczność powstawania nowych form leczenia. Podstawą jest przyznanie przed samym sobą, że problem istnieje, by móc podjąć kroki do poprawy nastawienia do życia i nastroju. Jeśli nie chcesz zaczynać tej drogi od wizyty u psychiatry i leków psychotropowych, na ratunek przyjdą Ci leki antydepresyjne bez recepty. Przygotowany powyżej ranking na pewno pomoże Tobie wybrać odpowiedni preparat i wspomoże w walce z dolegliwościami oraz przyczynami problemów. Skoro już wiesz co na depresję może przynieść najszybsze rezultaty to nie pozostaje nic innego jak stanąć przed lustrem i obiecać sobie, że już od następnej chwili będzie tylko lepiej. My w to wierzymy. Wierzymy w Ciebie!
Źródła:
- Łojko, Dorota, Aleksandra Suwalska, and Janusz Rybakowski. „Dwubiegunowe zaburzenia nastroju i zaburzenia depresyjne w klasyfikacji DSM-5.” Psychiatria Polska 48.2 (2014).
- Bidzan, Leszek. „Depresyjne zaburzenia nastroju u osób w wieku podeszłym.” Medycyna Wieku Podeszłego 1.1 (2011): 31-41.