Leki uspokajające bez recepty – jakie wybrać?

Leki uspokajające bez recepty - jakie wybrać?

Stres pojawiający się na co dzień i trwający przez długi czas może prowadzić do wielu niepożądanych sytuacji zdrowotnych, a także obniżyć jakość wykonywania obowiązków. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie leki uspokajające i inne środki bez recepty można dostać i tym samym poprawić jakość swojego życia.

Rodzaje leków uspokajających bez recepty

Leki uspokajające bez recepty można dostać pod różnymi postaciami – nie tylko jako tabletki. Mogą to być syropy, zioła czy herbaty. Najważniejsze jednak, aby spełniały powierzone im zadania i przynosiły korzystne rezultaty. Można je znaleźć w każdej aptece – czy to stacjonarnej, czy internetowej. Dzięki nim można skutecznie złagodzić skutki stresu i napięcia, a przez to być bardziej spokojnym.

Ziołowe leki uspokajające

Dobre tabletki uspokajające bez recepty to na przykład preparaty ziołowe. Pozytywne działanie tych wszystkich składników zostało potwierdzone na podstawie badań. Jednocześnie nie przynoszą one efektów ubocznych, dlatego warto postawić na nie, by cieszyć się naturalną ochroną. Pochodzą całkowicie z natury, dlatego nie ma obaw, że zawierają jakieś niezdrowe substancje czy dodatki. Bardzo dobrze sprawdzą się u tych osób, które chciałyby wpływać na swój organizm, ale jednocześnie pozostać w zgodzie z naturą.

Zioła są dostępne nie tylko jako tabletki, ale i jako syropy, herbatki uspokajające. Przykładem jest kozłek lekarski w tabletkach.

Dobre tabletki uspokajające bez recepty

Tabletki na lepsze samopoczucie bez recepty są bardzo łatwo dostępne, dlatego można je kupić w każdym momencie. Ich działanie jest bezpieczne i niezbyt mocne, dlatego nie ma pilnej potrzeby konsultowania ich przyjmowania ze specjalistą. Oczywiście w razie wątpliwości zawsze warto to zrobić. Leki na uspokojenie bez recepty są pomocne, ponieważ wpływają w znaczący sposób na poprawę jakości snu, także na występującą często bezsenność, na hamowanie nadmiernego pobudzenia, związanego ze stresem. Ich zadaniem jest kojące działanie na układ nerwowy, co pozytywnie wpływa na stan całego organizmu oraz codzienne funkcjonowanie.

Przykłady konkretnych leków na uspokojenie

Leki na uspokojenie bez recepty – ranking:

 1. Na pierwszym miejscu znajdzie się Neuromood, czyli lek, po który sięga się najczęściej w przypadku wystąpienia stresu.
 2. Valerin MaValerin Max– z wykorzystaniem kozłka lekarskiego, ma właściwości uspokajające.
 3. Nervocol– z wyciągiem z melisy, szyszek chmielu i witaminami.
 4. Nervomix Forte– suplement diety.
 5. Destresan Max– z naturalnymi składnikami, witaminą B6 i magnezem.

Są to środki uspokajające bez recepty najbardziej znane i cenione przez użytkowników. Ich działanie jest jednoczesne delikatne i skuteczne.

Jakie inne tabletki na uspokojenie bez recepty są warte uwagi?

Jeśli chodzi o tabletki na uspokojenie bez recepty mocne, to można wymienić następujące przykłady:  Liponerv, Kalms, Persen Noc, Valdix. Warto zapytać farmaceutę, co może polecić, aby można było szybko uporać się z nadszarpniętymi nerwami. Najsilniejsze leki uspokajające bez recepty warto jednak sprawdzić poprzez rozmowę z lekarzem. Nie wszystkie takie preparaty można przyjmować chociażby w ciąży.

Tabletki na uspokojenie bez recepty dostępne są we wszystkich aptekach.

Różnorodność wyboru sprawia, że w można dostosować preparat do swoich potrzeb, sięgając po taki, który będzie się przyjmowało najbardziej komfortowo (czy to w tabletkach, czy syropie).

Źródła:
 1. Anxiety: A Very Short Introduction Very Short Introductions, Daniel Freeman, Jason Freeman, OUP Oxford, 2012, ISBN: 0191633550, 9780191633553
 2. Nerwica a rozwój człowieka: trudna droga do samorealizacji Psychologia – Rebis, Karen Horney, Rebis, 2015, ISBN: 8373011072, 9788373011076
 3. Anti-Anxiety Drugs Drugs, the straight facts, Donna Toufexis, Sayamwong Emwill Hammack, D. J. Triggle, Pharmaceutical Sciences Staff, State University of New York at Buffalo Staff, Infobase Publishing, 2006, ISBN: 1438101910, 9781438101910

5 Odpowiedzi do Leki uspokajające bez recepty – jakie wybrać?

 1. Adri napisał(a):

  Nervocol niestety w moim przypadku się nie sprawdził – muszę szukać dalej swojego uspokajającego ideału.

  • Krzychu napisał(a):

   A próbowałeś Neuromood? Co rusz czytam, że jest bardzo skuteczny. Chyba samasobie zamówię. 😉

 2. dobry ziomeczek napisał(a):

  Mnie to uspokaja piwko przed snem, od razu sen głębszy 😀

 3. Kasiu napisał(a):

  Bałabym się brać tabletki uspokajające na receptę. Raz jedną musiałam wziąć i uważam, że była zdecydowanie za mocna! Zdecydowanie wolę te bez recepty

  • Duoina napisał(a):

   Dokładnie. Ktoś wyżej wspomniał o Neuromood. Moim zdaniem to idealne rozwiązanie, bo działa naprawdę skutecznie, jest bez recepty i nie otępia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *