Tabletki na uspokojenie – jak wybrać dobre tabletki uspokajające?

 

Jakie dobre tabletki na uspokojenie wybrać?

Stres to nieodłączny towarzysz codzienności dla właściwie każdego z nas. Coraz szybsze tempo życia, gromadzenie się coraz większej ilości obowiązków, a także pojawiające się niespodziewanie nowe okoliczności, często skutecznie wyprowadzają z równowagi i zamiast motywacji, powodują chęć ucieczki jak najdalej od problemów. Niestety mało kto może pozwolić sobie pozwolić na izolację od stresujących sytuacji, dlatego szuka rozwiązań pozwalających na normalne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzą zwykle tabletki na dobre samopoczucie. Jakie są silne tabletki na uspokojenie bez recepty? Czy mocne kapsułki na pewno będą zdrowe dla naszego organizmu? Czego możemy się spodziewać, jeżeli przedawkujemy tego typu produkt? Zobacz!
Spis treści – kliknięcie przeniesie do konkretnego akapitu

Wybór dobrych tabletek na uspokojenie opiera się o zioła i naturalne składniki

Leki uspokajające zdecydowanie pomagają w walce z codziennym napięciem, złymi emocjami i stresem. Zależnie od konkretnej sytuacji, metody redukcji stresu są różne. W niektórych przypadkach wystarczający okaże się relaks – słuchanie ulubionej muzyki, masaż, gorąca kąpiel czy drzemka. W innych takie działania nie przyniosą żadnych rezultatów i konieczne jest przyjmowanie leków wyciszających. Podczas sytuacji, które obfitują w długotrwały stres i napięcia, wyciszanie organizmu za pomocą środków uspokajających może okazać się niezbędne. Długotrwały stres naraża organizm na nieprzyjemne skutki uboczne (takie jak na przykład wrzody żołądka, wypadanie włosów czy wpadnięcie w nerwicę).

Jakie tabletki na uspokojenie nie zaszkodzą?

Poniżej przedstawiamy ranking tabletek na uspokojenie i lepsze samopoczucie, które według naszych czytelników są uznawane za najskuteczniejsze. Badanie zostało przeprowadzone w czwartym kwartale 2018 roku, a jego wyniki wyglądają następująco:

Miejsce w rankinguZalety produktuWady produktu
Neuromood

1. Neuromood - liderem rankingu okazał się lek o nazwie Neuromood, lek o niepodważalnie skutecznym działaniu. Wpływa on doskonale na poprawę naszego samopoczucia, polepsza nastrój i jest oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach najwyższej jakości.

Produkt Neuromood dostępny jest na oficjalnej stronie: https://neuromood.pl/
 • stworzony na bazie naturalnych składników, co daje całkowitą gwarancje bezpieczeństwa jego
  działania.
 • w swoim składzie zawiera kwasy omega 3 oraz witaminę B6 co w niebagatelnym stopniu
  wpływa na poprawę naszego samopoczucia.
 • posiada bardzo konkurencyjną cenę w stosunku do leków nawet o niższej skuteczności.
 • przy stosowaniu zbyt dużych ilości może występować niepożądany efekt przeczyszczenia
  lub podrażnienia żołądka
 • nie jest tak łatwo dostępny jak inne produkty tego typu.
 • Stabliss

  2. Stabliss - jest preparatem stworzonym na bazie roślin, mającym działanie uspakajające i wprawiający w dobre samopoczucie.

  Jako produkt na drugim miejscu, stanowi bardzo dobrą alternatywę dla Neuromood. Więcej o produkcie na stronie: https://stabliss.pl/
 • dzięki zawartości ekstraktu jagód akai ma wzmożone działanie uspokajające i redukujące stres.
 • ekstrakt z zielonej herbaty w znacznym stopniu wspomaga produkcję serotoniny oraz redukuje wzmożone ciśnienie tętnicze.
 • wzmacnia skuteczność psychofizyczną organizmu
 • nie należy go stosować u osób poniżej 12 roku życia i kobiet będących w ciąży, bądź karmiących piersią.
 • przedawkowanie suplementu może doprowadzić do wzdęć i bólów żołądka
 • Nervocol

  3. Nervocol - tabletki ziołowe kojące nasze nerwy i korzystnie wpływające na nasze samopoczucie.
 • Obecny w składzie szafran w skuteczny sposób wprawia nas w dobry nastrój
 • Niacyna która znajdziemy w suplemencie ma wspiera nasz układ nerwowy i polepsza samopoczucie
 • stosowanie zbyt dużych ilości suplementu ze względu na zawartość szafranu może doprowadzić do uczucia niepokoju jak i stanów lękowych
 • przyjmowanie Nervocolu nie jest wskazane wraz z lekami przeciwzakrzepowymi
  ponieważ zawarte w nim substancję mogą wchodzić w niewłaściwą interakcję.
 • Nervomix Forte

  4. Nervomix Forte - Jest suplementem diety bazującym w większości na naturalnych składnikach, w umiarkowanie skuteczny sposób niwelujący uczucie niepokoju i relaksujący.
 • formuła leku zbudowana na substancjach pochodzenia naturalnego, między innymi na dziurawcu, melisie oraz werbenie.
 • dość skuteczny w sytuacjach napięcia nerwowego i mający działanie uspokajające
 • ze względu na obecność korzenia kozłka mogą wystąpić reakcje alergiczne i nadwrażliwość.
 • wielce niewskazane jest stosowanie przez kobiety karmiące piersią czy też będące w ciąży.
 • Valerin Max

  5. Valerin Max - występujący pod postacią tabletek powlekanych suplement o działaniu uspokajającym i wprawiającym w dobre samopoczucie.
 • redukuje poziom odczuwanego stresu co prowadzi do uspokojenia użytkownika
 • jego naturalny skład wskazuje na bezpieczeństwo stosowania .
 • niewskazane jest zażywanie go przed zamiarem prowadzenia pojazdów mechanicznych
 • zupełnie nie nadaje się do stosowania przez osoby poniżej 12 roku życia, kobiety w ciąży
 • istnieje możliwość działań niepożądanych takich jak nudności czy też skurcze brzucha
 • Uzupełniając nasz ranking. Dobre tabletki na uspokojenie powinny wyciszyć, ale nie otumanić.

  W pierwszym etapie niwelowania objawów stresu, warto sięgnąć po ziołowe preparaty. Zawierają bowiem naturalne składniki, znane od setek lat ze swoich dobroczynnych i bezpiecznych dla organizmu właściwości. Ziołowe ekstrakty zamknięte są najczęściej w postaci tabletek i syropów, a także kropli i olejków aromaterapeutycznych.

  Co do pierwszych zdecydowanie polecamy Neuromood oraz Stabliss. Są najbardziej pomocne i skuteczne w przypadkach, kiedy źródłem napięcia nie jest nerwica. W jej przypadku niwelowanie objawów stresu jest bardziej złożone i wymaga pomocy specjalisty. Mocne tabletki na uspokojenie, dostępne w aptece na receptę, są skuteczne w przypadku poważniejszych schorzeń, takich jak depresja i nerwica, jednak ich działanie nie pozostaje obojętne dla organizmu.

  Najlepsze tabletki na uspokojenie są mocne, ale zdrowe

  Tabletki ziołowe na uspokojenie pomagają wyciszyć organizm w naturalny sposób. Wpływają także pozytywnie na redukcję objawów najczęściej towarzyszących stresowi: drżeniu rąk, uczucia ściśnięcia w gardle, gniecenia w żołądku, nadmiernej potliwości czy kołatania serca. W przypadku stresu na tle nerwicowym, ziołowe tabletki uspokajające mogą pomóc w redukcji nieprzyjemnych objawów ze strony organizmu, jednak nie będą wystarczające dla zniwelowania stresu. Nawet najlepsze ziołowe tabletki na uspokojenie, które będą oparte o preparaty związane bezpośrednio z naturą mogą nie zadziałać w przypadku stresu na tymże stresie. Pamiętaj, że o ile zioła nie powodują senności w ciągu dnia, uczucia otępienia czy zaburzenia sprawności psychoruchowej, to leki dostępne na receptę mają o wiele większy wpływ na organizm.

  Tabletki na lepsze samopoczucie i dobry nastrój

  Tabletki na dobry nastrój,  przepisywane na receptę, nie są jednak już tak obojętne dla organizmu, jak ziołowe. Silne tabletki uspokajające bez recepty wydawane są na receptę wystawianą przez lekarza psychiatrę. Dla każdego pacjenta dobierana jest indywidualna forma terapii, w zależności od dolegliwości i ich przyczyn. Najczęściej stosowane obecnie są leki z grupy benzodiazepin. Tabletki na lepsze samopoczucie wypływają  pozytywnie na układ nerwowy. Jednak nie są obojętne dla organizmu i mogą powodować również efekty uboczne. Należą do nich przede wszystkim:

  • senność – w przypadku przekroczenia zalecanej dziennej dawki
  • negatywny wpływ na zdolności psychoruchowe, co uniemożliwia prowadzenie samochodu i obsługę maszyn.

  Mocne tabletki uspokajające bez recepty (zwłaszcza te bez konieczności konsultacji z lekarzem!!!) z grupy benzodiazepin nie powinny być również przyjmowane przez kobiety w ciąży. Bardzo ostrożnie powinny być również stosowane z innymi lekami. Podczas ich przyjmowania, nie wolno spożywać alkoholu i zażywać żadnych innych leków na własną rękę. Głównie ze względu na ryzyko interakcji z nimi.

  Źródła:
  1. Anxiety Disorders: Theory, Research and Clinical Perspectives, Helen Blair SimpsonYuval NeriaRoberto Lewis-FernándezFranklin Schneier, Cambridge University Press, 2010, ISBN: 1139490664, 9781139490665
  2. Nerwica, stan przeciążenia, choroby psychosomatyczne: diagnostyka psychometryczna i psychoterapia pośrednia, Andrzej Brodziak, Pracownia Informatyki Medycznej Kliniki Gastroentorologii Śląskiej Akademii Medycznej, 1981

  5 myśli na temat “Tabletki na uspokojenie – jak wybrać dobre tabletki uspokajające?

  • 29 czerwca 2019 o 12:03
   Permalink

   Najbardziej lubię na uspokojenie stosować ziołowe preparaty. Mam wrażenie, ze te stricte farmakologiczne po prostu mnie zamulają…

   • 19 lipca 2019 o 21:35
    Permalink

    Niekoniecznie, ja zażywam Neuromood i jakoś nie zauważyłam typowego „zmulenia”. Raczej po prostu… spokój.
    Może miałyście źle dobrane tabletki, hm? Zbyt mocne? Albo ogólnie jakieś trefne xP

   • 10 października 2019 o 10:29
    Permalink

    Hmmm, ale coś w tym jest, że środki „uspokajające” niezależnie od tego czy są farmakologiczne, czy naturalne to w pewien sposób zamulają organizm i otępiają.

  • 20 listopada 2019 o 13:10
   Permalink

   Kiedyś dałam się namówić na Stabliss, ale muszę przyznać, że żadnych efektów uspokajających to nie było… A pieniążków dużo na niego wydałam. Nieraz już słyszałam, że neuromood jest bardzo dobry, szczególnie u kierowców, którzy nie mogę pozwolić sobie na otępienie, osłabioną koncentrację itd.

  Dodaj komentarz