Jakie dobre tabletki na uspokojenie wybrać?

Jakie dobre tabletki na uspokojenie wybrać?

Stres to nieodłączny towarzysz codzienności dla właściwie każdego z nas. Coraz szybsze tempo życia, gromadzenie się coraz większej ilości obowiązków, a także pojawiające się niespodziewanie nowe okoliczności, często skutecznie wyprowadzają z równowagi i zamiast motywacji, powodują chęć ucieczki jak najdalej od problemów. Niestety mało kto może pozwolić sobie pozwolić na izolację od stresujących sytuacji, dlatego szuka rozwiązań pozwalających na normalne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzą zwykle tabletki na dobre samopoczucie. Jakie są silne tabletki na uspokojenie? 

Wybór dobrych tabletek na uspokojenie opiera się o zioła i naturalne składniki

Leki uspokajające zdecydowanie pomagają w walce z codziennym napięciem, złymi emocjami i stresem. W zależności od konkretnej sytuacji, metody redukcji stresu są różne. W niektórych przypadkach wystarczający okaże się relaks – słuchanie ulubionej muzyki, masaż, gorąca kąpiel czy drzemka. W innych takie działania nie przyniosą żadnych rezultatów i konieczne jest przyjmowanie leków wyciszających. W sytuacjach długotrwałego stresu i napięcia, wyciszanie organizmu za pomocą środków uspokajających może okazać się niezbędne – długotrwały stres naraża organizm na nieprzyjemne skutki uboczne (takie jak na przykład wrzody żołądka, wypadanie włosów czy wpadnięcie w nerwicę).

Jakie tabletki na uspokojenie nie zaszkodzą?

Dobre tabletki na uspokojenie powinny wyciszyć, ale nie otumanić. W pierwszym etapie niwelowania objawów stresu, warto sięgnąć po ziołowe preparaty. Zawierają bowiem naturalne składniki, znane od setek lat ze swoich dobroczynnych i bezpiecznych dla organizmu właściwości. Ziołowe ekstrakty zamknięte są najczęściej w postaci tabletek i syropów, a także kropli i olejków aromaterapeutycznych. Są najbardziej pomocne i skuteczne w przypadkach, kiedy źródłem napięcia nie jest nerwica. W jej przypadku niwelowanie objawów stresu jest bardziej złożone i wymaga pomocy specjalisty. Mocne tabletki na uspokojenie, dostępne w aptece na receptę, są skuteczne w przypadku poważniejszych schorzeń, takich jak depresja i nerwica, jednak ich działanie nie pozostaje obojętne dla organizmu.

Najlepsze tabletki na uspokojenie są mocne, ale zdrowe

Tabletki ziołowe pomagają wyciszyć organizm w naturalny sposób, a także wpływają pozytywnie na redukcję objawów najczęściej towarzyszących stresowi: drżeniu rąk, uczucia ściśnięcia w gardle, gniecenia w żołądku, nadmiernej potliwości czy kołatania serca. W przypadku stresu na tle nerwicowym, ziołowe tabletki uspokajające mogą pomóc w redukcji nieprzyjemnych objawów ze strony organizmu, jednak nie będą wystarczające dla zniwelowania stresu. Nawet najlepsze tabletki na uspokojenie, które będą oparte o preparaty ziołowe mogą nie zadziałać w przypadku stresu na tymże stresie. Pamiętaj, że o ile zioła nie powodują senności w ciągu dnia, uczucia otępienia czy zaburzenia sprawności psychoruchowej, to leki dostępne na receptę mają o wiele większy wpływ na organizm.

Tabletki na lepsze samopoczucie i dobry nastrój

Tabletki na dobry nastrój,  przepisywane na receptę, nie są jednak już tak obojętne dla organizmu, jak ziołowe. Silne tabletki uspokajające wydawane są na receptę wystawianą przez lekarza psychiatrę. Dla każdego pacjenta dobierana jest indywidualna forma terapii, w zależności od dolegliwości i ich przyczyn. Najczęściej stosowane obecnie są leki z grupy benzodiazepin. Tabletki na lepsze samopoczucie wypływają  pozytywnie na układ nerwowy, jednak nie są obojętne dla organizmu i mogą powodować również efekty uboczne. Należą do nich przede wszystkim:

 • senność – w przypadku przekroczenia zalecanej dziennej dawki
 • negatywny wpływ na zdolności psychoruchowe, co uniemożliwia prowadzenie samochodu i obsługę maszyn.

Mocne tabletki uspokajające z grupy benzodiazepin nie powinny być również przyjmowane przez kobiety w ciąży. Bardzo ostrożnie powinny być również stosowane z innymi lekami. Podczas ich przyjmowania, nie wolno spożywać alkoholu i zażywać żadnych innych leków na własną rękę, ze względu na ryzyko interakcji z nimi.

Źródła:
 1. Anxiety Disorders: Theory, Research and Clinical Perspectives, Helen Blair SimpsonYuval NeriaRoberto Lewis-FernándezFranklin Schneier, Cambridge University Press, 2010, ISBN: 1139490664, 9781139490665
 2. Nerwica, stan przeciążenia, choroby psychosomatyczne: diagnostyka psychometryczna i psychoterapia pośrednia, Andrzej Brodziak, Pracownia Informatyki Medycznej Kliniki Gastroentorologii Śląskiej Akademii Medycznej, 1981

8 Odpowiedzi do Jakie dobre tabletki na uspokojenie wybrać?

 1. Joanna napisał(a):

  Najbardziej lubię na uspokojenie stosować ziołowe preparaty. Mam wrażenie, ze te stricte farmakologiczne po prostu mnie zamulają…

  • Kalina napisał(a):

   Hmmm, ale coś w tym jest, że środki “uspokajające” niezależnie od tego czy są farmakologiczne, czy naturalne to w pewien sposób zamulają organizm i otępiają.

   • Penny_pl napisał(a):

    Niekoniecznie, ja zażywam Neuromood i jakoś nie zauważyłam typowego “zmulenia”. Raczej po prostu… spokój.
    Może miałyście źle dobrane tabletki, hm? Zbyt mocne? Albo ogólnie jakieś trefne xP

    • Kalina napisał(a):

     Neuromood? Chyba już gubię się w ilości tych wszystkich tabletek…
     Można znaleźć więcej informacji w necie?

     • penny_pl napisał(a):

      Tak jak już mówiłam, działa bez skutków ubocznych, więc mega warto.
      Pogoogluj powinnaś znaleźć oficjalny sklep w internecie.

 2. Winiu napisał(a):

  Właśnie Neuromood jest świetny, jak masz stresującą pracę, ale np. nie możesz sobie pozwolić na jakiekolwiek otępienie.

 3. Paweł napisał(a):

  Też słyszałam o tym Neuromood. Dużo ludzi bardzo pozytywnie się o nim wyraża, dlatego dzisiaj go zamawiam 🙂

  • Róża<3 napisał(a):

   No ja tak samo, może wreszcie przestanę się w robocie stresować. Gastro jest mega stresujące. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *