• lepsze samopoczucie
  • antydepresyjne działanie
  • jasność myśli
  • uspokaja i klaruje
  • nie uzależnia

cena/jakość: 5/5

Archiwum Kategorii: Objawy i przyczyny

Leki na uspokojenie dla dzieci – co na uspokojenie dla dziecka wybrać?

Leki na uspokojenie dla dzieci

Wielu rodziców mających małe dzieci może napotkać sytuację, w której ich pociecha płacze, jest rozdrażniona, zdenerwowana, nadpobudliwa lub miewa problemy ze spokojnym snem. Taka sytuacja jest bardzo niekomfortowa, gdyż niepokoi nie tylko rodziców, ale także i dziecko, które nie rozumie, co się z nim dzieje. A przyczyn nerwowości, nadpobudliwości i bezsenności u dzieci może być bardzo wiele. Od kolek i ząbkowania u tych najmłodszych, poprzez problemy w przedszkolu (bądź w szkole) lub zaburzone relacje z rówieśnikami u tych starszych.

Leczenie nerwicy – objawy i sposoby jak leczyć nerwicę

leczenie nerwicy

Nerwica powoduje, że chory żyje w nieustannym napięciu, lęku , często także smutku. Bardzo pogarsza ona komfort codziennego życia i funkcjonowania chorego. W skrajnych przypadkach może całkowicie uniemożliwić wychodzenie z domu. Jak się zabrać za leczenie nerwicy? Czym dokładnie ono jest? Czy można znaleźć właściwe przyczyny choroby? Jakie są najczęściej występujące objawy nerwicy? Czy istnieją leki na nerwicę bez recepty? Podpowiadamy.

Ciągłe zmęczenie i senność – czy to zespół chronicznego zmęczenia?

Ciągłe uczucie zmęczenia to zmora, która może dopaść każdego – i to niezależnie od płci, wieku, wykonywanego zawodu czy też stylu życia. Jeżeli zmęczenie organizmu jest chwilowe bądź przejściowe (wynikające między innymi ze byt małej ilości snu, nieprawidłowej diety bądź stresu), to jeszcze nie ma się czym martwić. Natomiast przewlekłe zmęczenie powinno już zaniepokoić. I to z dwóch powodów. Po pierwsze ciągłe zmęczenie i osłabienie może być wynikiem groźnej choroby – na przykład boreliozy, stwardnienia rozsianego, anemii, wirusowego zapalenia wątroby typu c, cukrzycy, niewydolności nerek, nadczynności bądź niedoczynności tarczycy, niedociśnienia lub problemów z sercem bądź płucami. Z drugiej strony ciągła senność i zmęczenie (w tym także zmęczenie psychiczne) może zwiastować tak zwany zespół chronicznego zmęczenia (ang. Chronic Fatique Syndrome). Czym jest owo schorzenie i jak z nim walczyć? Oto kilka podstawowych informacji.

Menopauza – objawy i leki na menopauzę na trudne lata kobiety

menopauza u kobiety

Czym jest menopauza? Jakie są typowe objawy menopauzy? Co warto o niej wiedzieć? Czy istnieją skuteczne leki na menopauzę? Jakie preparaty na menopauzę są faktycznie skuteczne? Podpowiadamy.

Problemy z pamięcią i jej zaniki a stres – jak sobie z tym poradzić?

Stres to naturalna część ludzkiego życia, której nie da się całkowicie wyeliminować. Co więcej – jego niewielka dawka w większości przypadków działa w sposób mobilizujący. Jednak długotrwały i przewlekły stres może wywołać wiele spustoszeń w ludzkim organizmie. Jednym z nich jest pogorszenie, a nawet utrata pamięci. Dowodzi tego wiele światowych badań, według których to właśnie osoby żyjące w ciągłym napięciu nerwowym są w dużej mierze narażone na problemy z pamięcią. Dlaczego?

Złe samopoczucie – jakie są jego przyczyny?

Złe samopoczucie - jakie są jego przyczyny?

Nie należy bagatelizować złego samopoczucia. Kiedy stan ten będzie się przedłużał, może dojść do rozwoju depresji – poważnego zaburzenia, które prowadzi do utraty sensu życia, wycofania się z życia społecznego, a często nawet do samobójstwa. Dlatego warto jak najszybciej poznać najczęstsze przyczyny obniżonego nastroju i zacząć w porę im przeciwdziałać.

Zły nastrój – jakie są jego przyczyny?

Zły nastrój - jakie są jego przyczyny?

Od pewnego czasu zmagasz się z obniżonym nastrojem i obawiasz się, że jesteś już na granicy depresji? Zanim pobiegniesz do lekarza po leki antydepresyjne, wcześniej odpowiedz sobie na pytanie o to, jaka są rzeczywiste przyczyny złego nastroju. Często ich rozpoznanie pozwala szybko pozbyć się problemu i ponownie tryskać radością oraz humorem.

Skąd się bierze uczucie niepokoju w klatce piersiowej?

Skąd się bierze uczucie niepokoju w klatce piersiowej?

Żyjemy w stanie nieustannego napięcia i niepokoju. Depresja, nerwice oraz stany załamania nerwowego stały się na tyle powszechne, że tylko nieliczne osoby nie doświadczają tego typu problemów. Jaki jest zatem tego powód? Poznaj najczęściej występujące przyczyny niepokoju i podejmij działania w celu ich wyeliminowania.